Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Najlepsze wskazówki, triki i ukryte funkcje Redmi Note 10

Niedawno ukazał się smartfon ze średniej półki od Xiaomi - Redmi Note 10, który sprzedaje się w rozsądnej cenie i ma całkiem niezłą specyfikację jak na ten przedział cenowy. Redmi Note 10 zawiera najnowsze oprogramowanie MIUI 12 napędzane przez system Android 11 i posiada kilka funkcji, które mogą okazać się bardzo przydatne. W tym artykule zebraliśmy najlepsze wskazówki, triki i ukryte funkcje, które możesz zastosować w swoim Redmi Note 10.

Zrzut ekranu trzema palcami

Aby wykonać zrzuty ekranu, należy użyć trzech palców. Tak, wystarczy przeciągnąć palcami po ekranie od góry do dołu, a zrzut ekranu zostanie zapisany w mgnieniu oka. Jeśli uważasz, że najłatwiejszym sposobem robienia zrzutów ekranu jest użycie przycisku zasilania i przycisku zmniejszania głośności, to ten gest trzema palcami może być najłatwiejszą opcją dostępną teraz dla Twojego Redmi Note 10.

Ta funkcja jest domyślnie włączona, ale można ją wyłączyć lub ponownie włączyć w ustawieniach telefonu.

Przejdź do Ustawienia > Ustawienia zaawansowane > Funkcje przycisków > Zrzut ekranu. Aktywuj funkcję gestu trzech palców w dół.

xiaomi redmi note 10

Włącz menu aplikacji

Większość nowych i najnowszych interfejsów MIUI nie posiada domyślnie menu aplikacji. MIUI na Redmi Note 10 pozwala jednak na dostosowanie interfejsu poprzez umieszczenie wszystkich aplikacji i gier w jednym miejscu. Ci użytkownicy, którzy wciąż mają w zwyczaju używać smartfonów z menu aplikacji, mogą go włączyć za pomocą tej prostej metody. 

Aby włączyć menu aplikacji na Redmi Note 10, wykonaj następujące kroki.

Przejdź do Ustawienia > Pulpit > Pulpit. Wybierz opcję menu Apps i naciśnij przycisk wstecz, aby zapisać zmiany. Teraz wróć do ekranu głównego i otwórz pasek aplikacji, przeciągając ekran od dołu do góry.

Użyj trybu ciemnego

Redmi Note 10 oferuje ekran AMOLED i słynny tryb ciemny, który oszczędza żywotność baterii dzięki ekranowi AMOLED, a także pomaga zapobiegać zmęczeniu oczu dzięki ciemniejszemu interfejsowi podczas korzystania z telefonu w nocy. Korzystanie z trybu ciemnego zmienia ogólny motyw urządzenia na ciemne kolory.

Tryb ciemny jest szeroko stosowany w dzisiejszych czasach i większość smartfonów oferuje obecnie ten tryb. To jedna z najbardziej przydatnych funkcji, które znajdziesz w Redmi Note 10.

Aby aktywować tryb ciemny na Redmi Note 10, wykonaj poniższe kroki.

Przejdź do Ustawienia > Ekran. Włącz funkcje Tryb Ciemny.

Sklonowane aplikacje

Uruchomienie dwóch identycznych aplikacji na tym samym smartfonie może być przydatne, jeśli chcesz korzystać z różnych kont na tym samym telefonie. Na przykład uruchomienie dwóch aplikacji WhatsApp jest możliwe na Redmi Note 10 poprzez stworzenie klonu WhatsApp za pomocą wbudowanej funkcji i jest to jedna z najlepszych sztuczek na Redmi Note 10.

Aby utworzyć podwójne aplikacje, przejdź do Ustawienia > Aplikacje > Klonuj aplikacje i wybierz aplikacje, które chcesz sklonować.

Blokowanie aplikacji za pomocą odcisku palca

Większość użytkowników używa skanera linii papilarnych do odblokowania telefonu, ale można go również wykorzystać do blokowania aplikacji. Możesz zablokować poszczególne aplikacje na Redmi Note 10, aby zwiększyć bezpieczeństwo swojego telefonu. Jeśli ktoś spróbuje uzyskać dostęp do dowolnej aplikacji na smartfonie, pojawi się uwierzytelnianie odcisków palców, aby odblokować aplikację.

Najpierw musisz skonfigurować skaner linii papilarnych, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, a następnie możesz przejść do blokowania aplikacji za pomocą odcisków palców.

Przejdź do aplikacji "Bezpieczeństwo" i wybierz "Bezpieczne aplikacje". Wybierz aplikacje, które chcesz zablokować za pomocą skanera linii papilarnych. Teraz wystarczy położyć palec na skanerze linii papilarnych, aby odblokować zablokowaną aplikację.

xiaomi redmi note 10

Sprawdzanie prędkości internetu w czasie rzeczywistym

Dla tych, którzy chcą znać rzeczywistą prędkość Internetu podczas pobierania plików lub przesyłania strumieniowego filmów, Redmi Note 10 pokazuje prędkość Internetu w czasie rzeczywistym na pasku stanu dla Wi-Fi, a także Internetu mobilnego.

Przejdź do Ustawienia > Powiadomienia i Centrum Sterowania > Pasek stanu. Włączenie funkcji prędkości sieci. Sprawdź pasek stanu i zwróć uwagę na wskaźnik prędkości sieci w czasie rzeczywistym.

Procentowy wskaźnik naładowania baterii na pasku stanu

Jak wiemy, wiele smartfonów z Androidem nie wyświetla procentowej wartości baterii w pasku powiadomień. Na pasku stanu zobaczysz tylko ikonę baterii, a ona nie daje Ci pojęcia o faktycznym poziomie naładowania pozostałej baterii.

Redmi Note 10 oferuje funkcję, która dodaje procent obok ikony baterii. Ta funkcja pozwoli Ci poznać procentową wartość baterii bezpośrednio na pasku stanu.

Wystarczy wejść w Ustawienia > Powiadomienia i Centrum sterowania > Pasek stanu i włączyć wskaźnik procentowy baterii.

Konfiguracja Centrum sterowania

Na wypadek, gdybyś nie wiedział, Redmi Note 10 ma interfejs MIUI, który możesz dostosować do swoich potrzeb. Nowe MIUI 12 ma mnóstwo tweaków, a jedną z ich funkcji, z której można skorzystać, jest zmiana ikon panelu powiadomień. Centrum sterowania (panel powiadomień) przechowuje wszystkie ważne ikony, które są używane w codziennym życiu.

Centrum sterowania oferuje szybki dostęp do takich funkcji jak WiFi, Bluetooth, Screenshot, Tryb Ciemny itp. Jeśli chcesz usunąć lub dodać ikony szybkiego dostępu w Centrum sterowania, oto co możesz zrobić:

Przeciągnij palcem od góry do dołu po prawej stronie ekranu, aby otworzyć Centrum sterowania. Stuknij ikonę edycji w prawym górnym rogu, aby dodać lub usunąć ikony skrótów zgodnie ze swoimi potrzebami.

Są to więc najlepsze wskazówki, sztuczki i ukryte funkcje, które możesz zastosować na swoim smartfonie Redmi Note 10. Jeśli znacie jakieś inne przydatne funkcje, które są dostępne w Redmi Note 10, napiszcie do nas!