Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Xiaomi Redmi Note 3 - recenzja smartfona za mniej niż 1000 złotych

Xiaomi szybko zauważyło, jak wielką popularnością cieszą się smartfony do tysiąca złotych. Sukcesywnie więc marka wypuszcza kolejne modele, których procesory wyróżniają się większą wydajnością, a aparaty wykonują lepszej jakości zdjęcia. Do tych smartfonów zalicza się Xiaomi Redmi Note 3. Przedstawiamy jego recenzję.

Xiaomi Redmi Note 5 pojawił się w 2015 roku. Szybko został okrzyknięty jednym z najlepszych smartfonów - średniaków, którego cena w odniesieniu do jakości jest wyjątkowo niska. Wyróżnia się on na tle ogromnej konkurencji smartfonów do 1000 złotych, które w ostatnim czasie pojawiają się jak grzyby po deszczu. Czym więc Xiaomi Redmi Note 3 zachwyca swoich użytkowników?

Xiaomi Redmi Note 3 - recenzja

Obudowa smartfona została wykonana z wysokiej jakości aluminium, które jest raczej odporne na mniejsze zadrapania - należy się za to duży plus dla producenta, ponieważ ostatnio rynek zalała fala smartfonów z obudową wykonaną z niskiej jakości plastiku, która już po paru użyciach posiadała niewielkie ryski. Ponadto, smartfon dobrze pasuje do kształtu dłoni, między innymi dzięki zaokrąglonym krawędziom. Jedynym minusem może być jego nieco śliska powierzchnia, przez którą nie trudno jest upuścić telefon. Korzystanie z Xiaomi Redmi Note 3 jedną ręką także może sprawiać pewne problemy, a wszystko przez duży 5,5-calowy wyświetlacz. Nie zaliczamy jednak tego do dużej wady, ponieważ obecnie z taką trudnością zmagać się będziemy korzystając praktycznie z każdego smartfona.

xiaomi redmi note 3

Xiaomi Redmi Note 3 - ogólna specyfika

Smartfon posiada 6-rdzeniowy procesor Snapdragon 650, który na co dzień nie stwarza większych problemów, nawet podczas korzystania z bardziej wymagających gier. Ponadto, mamy do wyboru wersję z 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej lub wariację z 3 GB RAM-u oraz 32 GB pamięci. Smartfon obsługuje również Dual Standby SIM, to znaczy, że użytkownik może korzystać z dwóch kart SIM, jednak jeśli jedna jest w danym momencie w użytku, druga staje się nieaktywna. Dodatkowo, na pochwałę zasługuje duża bateria o pojemności 4000 mAh, która starcza na cały dzień użytkowania.

Aparat i jakość zdjęć

Xiaomi Redmi Note 3 został wyposażony w dwa moduły aparatu: 13 MPix z przysłoną f/2.2 z tyłu i 5 MPix f/2.0 z przodu. Według opinii, Xiaomi Redmi Note 3 wykonuje zdjęcia przeciętnej jakości, często widać na nich szumy oraz nasycenie barw pozostawia nieco do życzenia. Producent jednak oferuje różne efekty i tryby, takie jak panorama, HDR czy tryb manualny, w którym możemy własnoręcznie ustawić balans bieli czy czułość ISO. Pasjonaci robienia selfie również raczej nie będą zachwyceni - przednia kamerka Xiaomi Redmi Note 3 nie powala na kolana. Szczególnie w oczy rzuca się słaby kontrast kolorów, przez co zdjęcia mogą się wydawać nieco mdłe.

Cena Xiaomi Redmi Note 3

Xiaomi Redmi Note 3 w podstawowej wersji z pamięcią 2/16 GB dostępny jest za 800-900 złotych, natomiast opcja 3/32 GB to wydatek rzędu tysiąca złotych. Producent jednak wypuścił na rynek także nieco ulepszoną wersję Xiaomi Redmi Note 3 Snapdragon, znaną też pod nazwą Xiaomi Redmi Note 3 pro. Za ten model nie wydamy również więcej niż tysiąc złotych.