Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Xiaomi Redmi Note 4 – jak włożyć kartę SIM?

Smartfony, w których trzeba było wyciągnąć baterię, aby włożyć kartę SIM, już dawno odeszły w niepamięć. Obecnie brył telefonów raczej nie da się rozłożyć, a miejsce na kartę znajduje się najczęściej z boku. Wiele osób obawia się uszkodzenia smartfona podczas wkładania karty, dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, jak włożyć kartę SIM do Xiaomi Redmi Note 4.

Coraz więcej osób decyduje się na telefony marki Xiaomi. Nic w tym dziwnego, bo to bardzo dobry sprzęt za niewielką cenę. Dlatego problem wkładania karty SIM postanowiliśmy opisać właśnie na przykładzie tego modelu.

Xiaomi Redmi Note 4

W związku z tym, że Xiaomi Redmi Note 4 jest tak popularnym telefonem, postanowiliśmy Wam nieco przybliżyć ten model. Jest to idealny kandydat na smartfona ze średniej półki cenowej. Od samej premiery zbiera wiele pozytywnych recenzji i jest często wybieranym produktem. Za świetną specyfikację odpowiada przede wszystkim procesor Qualcomm Snapdragon 625, 3GB RAM i 32GB pamięci wbudowanej. Dodatkowo smartfon bardzo ładnie się prezentuje i dobrze leży w dłoni. Zaletą jest również 5,5-calowy ekran i 13-megapikselowy aparat.

Jak włożyć kartę SIM do Xiaomi Redmi Note 4?

W kilku krokach opisujemy jak bezpiecznie włożyć kartę SIM do Xiaomi Redmi Note 4:

 • Pierwsze co powinieneś zrobić to wyłączyć smartfona.
   
 • Następnie zlokalizuj na lewej krawędzi smartfona wejście na kartę SIM.
   
 • Do poprawnego otwarcia slotu będzie Ci potrzebne specjalne narzędzie, które dołączane jest zazwyczaj w zestawie wraz z telefonem.
   
 • Następnie musisz mocno przycisnąć narzędzie, aby klapka lekko“odskoczyła”.
   
 • Po wyjęciu slotu możesz włożyć dwie karty SIM lub kartę SIM i micro SD.
   
 • Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie w wewnętrznej części slotu karty SIM, a w wewnętrznej micro SD.
   
 • Następnie pozostaje włożenie slotu z powrotem do bryły telefonu. Należy robić to w taki sposób, aby z dołu znajdowała się “otwarta” część slotu.

Jak sprawdzić, czy telefon czyta kartę SIM?

Aby sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie, należy z powrotem włączyć telefon, a następnie wejść w ustawienia. Wybieramy opcję “SIM Cards and Mobile Networks”. Kiedy wejdziemy w nią, pokażą nam się wszystkie karty, które wykrywa nasze urządzenie. Jeśli nie będzie tam kart SIM, spróbujmy jeszcze raz umieścić je w odpowiednim wejściu.

Telefony Xiaomi działają płynnie i szybko reagują na jakiekolwiek zmiany, dlatego nie powinniśmy mieć żadnego problemu z odczytaniem karty.

Kiedy kupujemy nowe urządzenia, staramy się ostrożnie z nimi postępować. Wejścia na karty są delikatnym elementem telefonu, więc warto zapoznać się z tym jak poprawnie umieścić kartę SIM i micro SD. Warto pamiętać, że chociaż wiele telefonów oferuje opcję Dual SIM, to często jeden ze slotów jest współdzielony z kartą microSD. Należy więc zapoznać się zawsze z opisem danego modelu, aby niepotrzebnie nie szukać drugiego wejścia.

Większość telefonów Xiaomi oferuje właśnie funkcję Dual SIM, co jest niezwykle wygodne, kiedy posiadamy numer prywatny i służbowy.