Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Xiaomi - co to za firma? Historia chińskiego potentata rynku mobile

Firma Xiaomi istnieje od 2010 r. Jej założyciele nawet w najśmielszych snach nie spodziewali się tak wielkiego sukcesu. Najbardziej wybitna osobowość, która jest z nią związana, to Lei Jun, który do dziś jest prezesem przedsiębiorstwa. Pierwszą rzeczą, jaką zaprezentowała ta firma, było autorskie oprogramowanie MIUI, które bazowało na Androidzie. Szybko trafiło do serc wielu użytkowników i zyskało popularność.

Marka Xiaomi jest uwielbiana przede wszystkim dlatego, że oferuje solidne smartfony w niskiej cenie. Zdecydowanie wybija się na tle konkurencji oferującej urządzenia z tej samej półki.

M1 - pierwszy telefon marki Xiaomi

W sierpniu 2011 r. został zaprezentowany pierwszy telefon chińskiej marki - Xiaomi Mi 1, który od razu zaczął być porównywany do iPhone'a. Jest to najważniejsze urządzenie w historii firmy, które z pewnością otworzyło jej drzwi na wiele rynków. Xiaomi został zakupiony przez 7 milionów użytkowników, co dało firmie doskonały start. Smartfon posiadał procesor Snapdragon S3 i 1 GB RAM, a także 4-calowy ekran. Kolejnym ogromnym sukcesem było wypuszczenie Mi 2, który został sprzedany w 15 milionach egzemplarzy.

Moment przełomowy w firmie Xiaomi - nowa linia Redmi

W lipcu 2013 r. firma Xiaomi stworzyła nową linię smartfonów - Redmi. Były to telefony ze średniej półki cenowej. Wyróżniały się doskonałą specyfikacją i świetnym designem. Linia Redmi zyskała taką popularność, że 10 stycznia 2019 r. ogłoszono, iż stanie się niezależną marką. Na tej samej konferencji firma zaprezentowała najnowszy produkt, czyli Xiaomi Redmi Note 7. Telefon szybko stał się jednym z najczęściej wybieranych przez wielu użytkowników.

Inne produkty firmy Xiaomi

Na smartfonach się nie skończyło. Firma Xiaomi dość szybko rozszerzyła swoją działalność o nowe produkty. Do produkcji trafił smartband Mi Band, który od razu zdobył wielu fanów, dzięki niskiej cenie, dobremu wykonaniu i 20-dniowemu czasowi pracy na jednym ładowaniu. Jednymi z ulubionych sprzętów, które trafiły na rynek, są kamerki sportowe Xiaomi. Bardzo szybko przyciągnęły miłośników mocnych wrażeń, których skusiła cena i solidne wykonanie. Marka Xiaomi po raz kolejny udowodniła, że dobra jakość niekoniecznie musi iść w parze z ogromnymi sumami.

Nietypowa strategia marki Xiaomi

Wielu może sobie zadawać pytanie, skąd tak niska cena urządzeń marki Xiaomi? Okazuje się, że firma oszczędza w innych segmentach, dzięki czemu może zaoferować sprzęt w niższej cenie niż konkurencja. Przede wszystkim nie inwestuje w marketing w takim stopniu jak konkurencja. Kiedy inne firmy zatrudniają gwiazdy do reklamowania swoich sprzętów i tworzą ogromne kampanie, Xiaomi to firma, która stawia na marketing szeptany. Dobre opinie wystarczyły do tego, by osiągnęła silną pozycję na rynku.

Xiaomi to marka, która staje się w Polsce coraz bardziej popularna. Do 2015 r. firma sprzedała na świecie 70 milionów smartfonów. Udało jej się rozwinąć na wielu rynkach i dalej nie zwalnia tempa.

Smartfony Xiaomi znajdziesz np. na stronie sklepu internetowego Dragonist.pl