Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Szybki poradnik: jak zresetować Xiaomi Redmi Note 4?

Firma Xiaomi pokazała, że telefony ze średniej półki cenowej też mogę posiadać znakomitą specyfikację i wyróżniać się niebanalnym designem. Od kilku dobrych lat rośnie liczba użytkowników, którzy sięgają po telefony tego producenta. Wraz z popularnością, rośnie też liczba pytań odnoszących się do smartfonów chińskiego giganta. Jednym z najczęściej zadawanych jest: jak zresetować Xiaomi Redmi Note 4? W tym poradniku postaramy się opisać krótko smartfona i wytłumaczyć, jak radzić sobie z ewentualnymi awariami.

Linia telefonów Redmi stała się tak popularna, że postanowiono stworzyć z niej osobną markę. Nic dziwnego, bo smartfony te wyróżniają się oryginalnym designem i niską ceną. Telefon Xiaomi Redmi Note 4 świetnie wypada na testach i zbiera pochlebne recenzje. 5-calowy ekran IPS TFT LCD o rozdzielczości 1920×1080 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon i 3GB RAM pokazują, że jest to urządzenie, które z pewnością może się ścigać z flagowcami. Dodatkowo design, który robi wrażenie, sprawia, że smartfony linii Redmi stają się idealnym wyborem. Pomimo tego, czasem telefon, gdy jest bardzo intensywnie używany, może spowolnić, a wtedy pojawia się pytanie: jak zresetować Xiaomi Redmi Note 4?

Jak zresetować Xiaomi Redmi Note 4? Przyczyny zawieszenia telefonu

Przede wszystkim warto zadać sobie pytanie: dlaczego telefon w ogóle się zacina? Powodów może być dużo, ale wyróżnia się tutaj dwa główne: zbyt mało pamięci lub niezaktualizowana wersja oprogramowania. W takich przypadkach smartfon, który jeszcze niedawno płynnie obsługiwał nawet kilka aplikacji naraz, może mieć małe problemy. Oczywiście reset telefonu jest rozwiązaniem nie tylko na zacinanie się. Czasem po prostu przydaje się, jeśli widzimy, że bateria jest mniej wydajna niż zwykle.

Istnieją dwa rodzaje resetu: twardy i miękki. W tym drugim chodzi o to, by zmusić aplikacje do zamknięcia. Nie ma wtedy ryzyka utraty danych, poza tymi, z których w danym momencie korzystaliśmy.

Jak zresetować telefon Xiaomi Redmi Note 4?

W tym przypadku mówimy o wcześniej wspomnianym “twardym resecie”. Inaczej nazywany jest “resetem fabrycznym” i ma on na celu przywrócić telefon do stanu w jakim go kupowałeś. Musisz więc się liczyć z tym, że wszystkie dane na nim zapisane przepadną.

jak zresetować xiaomi redmi note 4

Resetowanie Xiaomi Redmi Note 4 krok po kroku:

  • Na samym początku powinieneś wyłączyć urządzenie.

  • Następnie przytrzymaj przycisk głośności i włączania.

  • Używając przycisku głośności wybierz język i potwierdź za pomocą przycisku włączania.

  • Następnie z menu, które się pojawi, wybierz opcję “Wipe & Reset” .

  • Kolejnym krokiem jest wybranie polecenia “Wipe all data”.

  • Po zresetowaniu uruchamiasz ponownie telefon, co może trochę potrwać.

  • Następnie konfigurujesz wszystkie ustawienia, tak jak miało to miejsce po zakupie telefonu.

Obecnie smartfony służą nam codziennie do wielu skomplikowanych zadań. Jeśli nie dbamy o to, aby systematycznie usuwać niepotrzebne multimedia i nie aktualizujemy oprogramowania, może dojść do spowolnienia systemu. Warto od czasu do czasu przeprowadzić reset urządzenia, aby znów zaczął działać płynnie i szybko.